Atrakcje

Witamy na Kaszubach, jednym z najbardziej zróżnicowanych krajobrazowo i kulturowo rejonie Polski. W naszym regionie każdy znajdzie dla siebie mnóstwo atrakcji. Poniżej znajdą Państwo kilka propozycji godnych polecenia innych niż plażowanie lecz równie atrakcyjnych.

Wieża "Kaszubskie oko"

 

Wieża widokowa Kaszubskie Oko – Gniewino – unikalna architektonicznie konstrukcja, wysoka na 44 metry, umożliwia przy dobrej pogodzie obejrzenie statków na morzu. Widoczne są również pozostałości po budowanej elektrowni atomowej w Żarnowcu, farma wiatrowa z 18 wiatrakami i pobliski zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej. Na szczyt wieży prowadzą 212 schodki, w środku kursuje winda.


Czynne codziennie, w sezonie w godz. 9-21, poza sezonem 9-17.

park ewolucji

Spędź wyjątkowy czas ze swoją rodziną! Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu! Park Dinozaurów, Park Rozrywki, Podwodna Podróż 7D, Kino Prehistoryczne i wiele innych niesamowitych atrakcji. W Parku Ewolucji poprzez edukację i rozrywkę poznasz tajemnice odległej przeszłości. Zobaczysz z bliska fascynujące okazy prehistorycznych mieszkańców Ziemi. Przeżyjesz niezapomnianą podróż na dno oceanu, a na otwartej przestrzeni zobaczysz Tyranozaura, Stegozaura, Brachiozaura oraz wiele innych wymarłych zwierząt w historii ewolucji.  Park Ewolucji znajduje się w miejscowości Sławutówko. Obiekt rozmieszczony jest na 70 tysiącach metrach kwadratowych w otoczeniu lasu i pięknej zieleni.

Czynne codziennie, w sezonie w godz. 9-20, poza sezonem 9-17.

aQUAPARK REDA

W Redzie, zaledwie 25 km od  Władysławowa działa największy i najnowocześniejszy Aquapark w północnej Polsce. Takich wodnych atrakcji nie znajdziecie nigdzie indziej!
Zjazd do rekinów czyli Shark Slide to jedyna tego typu atrakcja w Polsce. Niesamowitą przygodę rozpoczynacie wskakując w otwartą paszczę rekina. Dalej czeka nas 60 metrowy zjazd tunelem, aż do rajskiego akwarium w którym pływają prawdziwe, pochodzące ze Sri Lanki rekiny.
Zatoka Piratów – Pirate Bay Wodne eldorado dla kilkulatków. Basen z ciepłą wodą o głębokości 30 cm, na środku którego znajduje się ogromny statek piracki.
Wizyta w aquaparku to przede wszystkim frajda na zjeżdżalniach. W Redzie każdy znajdzie coś dla siebie. Spokojnie, łagodnie oraz kolorowo będzie na szerokiej Multi Adventure. To też idealna zjeżdżalnia na wspólny zjazd z dzieckiem na podwójnym pontonie. 
 

MUZEUM ii WOJNY ŚWIATOWEJ

Sercem Muzeum jest wystawa główna, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ma przypominać lekcję historii, której nie wolno nam zapomnieć.
Wystawę główną tworzą trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. Została podzielona na 18 sekcji tematycznych, co odzwierciedla układ sal na wystawie.